Kategoriler: Yeni Sürüm

Firefox’tan yeni Sosyal API ve Facebook entegrasyonu

Firefox, yeni Sosyal API ile birlikte Firefox için Facebook Messenger ile ilk sosyal entegrasyon ön izlemesini yayımladı.

Tıpkı OpenSearch standardı gibi, Mozilla’nın yeni Sosyal API‘ı sosyal servislerin eksiksiz bir şekilde Firefox’a entegre olmalarına olanak veriyor, böylece Web’i istediğiniz gibi kullanmanızı kolaylaştırıyor. Sosyal API’ın özellikleri arasında sosyal kenar çubuğu, araç çubuğunda bildirim düğmeleri ve Web’in neresinde olursanız olun arkadaşlarınızla kolayca sohbet etme sayılabilir.

Servisler Sosyal API kenar çubuğunu kullanarak Firefox’a entegre oldukça, siz de yeni sekmeler açmadan veya sekmeler arasında gezinmeden arkadaşlarınızla kolayca irtibatta kalma kolaylığını yaşayacaksınız. Web’de sörf yaparken, video izlerken veya oyun oynarken bile en sevdiğiniz sosyal siteye bağlı kalabileceksiniz.

Firefox için Facebook Messenger ile ilk sosyal entegrasyon ön izlemesini sunmaktan heyecan duyuyoruz. Denemek için Firefox’un son sürümüne yükseltmeniz ve ardından Firefox için Facebook Messenger sayfasını ziyaret edip “Aç”a tıklamanız yeterli.

Bu özelliği etkinleştirdiğinizde; Facebook sohbet ve güncellemelerinizi, yeni yorumları ve fotoğraf etiketlerini içeren bir sosyal kenar çubuğunuz olacak. Mesaj, arkadaşlık isteği ve farklı bildirimlere de doğrudan Firefox araç çubuğunuz üzerinden yanıt verebileceksiniz.

Bugün gördüğünüz Sosyal API, Firefox’u daha sosyal yapma çabalarımızın yalnızca başlangıcı. Çok yakında daha fazla özellik ve yeni sosyal servisler ekleyeceğiz. Ayrıca, Firefox’un çevrimiçi sosyal hayatlarınıza nasıl katkıda bulunabileceğini anlamak amacıyla ilk kullanıcılarımızdan gelen geri bildirimleri de dikkatle değerlendireceğiz.

“Firefox’tan yeni Sosyal API ve Facebook entegrasyonu” yazısına 3 yorum yapılmış

Yorum yazın

 1. Ping from Firefox 17, Social API yeniliğiyle Facebook’u elinizin altına getiriyor | Her yer Teknooloji on

  […] ulaşmak için yeni güncellemelerde bulunuyor bu yazımızda genel olarak öne çıkan Sosyal API ve Facebook‘u öne çıkartarak ciddi adamlar […]

  Yanıtla

 2. Ping from Firefox 17, Social API yeniliğiyle Facebook’u elinizin altına getiriyor | Fatih BATTAL on

  […] kaynak dünyasının silahşörü Mozilla, Firefox’un yeni sürümünde ciddi bir yeniliğin ilk adımını attı. Firefox 17, Sosyal API (Social API) ile Facebook’un önemli özelliklerini tarayıcınıza dahil […]

  Yanıtla

 3. Ping from Firefox 17, Social API yeniliğiyle Facebook’u elinizin altına getiriyor | Bilgibakkali.com on

  […] kaynak dünyasının silahşörü Mozilla, Firefox’un yeni sürümünde ciddi bir yeniliğin ilk adımını attı. Firefox 17, Sosyal API (Social API) ile Facebook’un önemli özelliklerini tarayıcınıza dahil […]

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir