Kategoriler: Etkinlik

Firefox 8 yaşında!

Sekiz yıl önce bugün, Mozilla, Firefox’un ilk sürümünü yayımladı. İnternette bir şeyleri değiştirebileceğimize inanma cüretini göstermiştik. Web’in gücünü anlayan, insanları kârın üstünde tutan bireylerden oluşan bir topluluğun olağanüstü bir şey yapabileceğine inanmıştık.

Firefox’un 8. doğum günü olan bugün, misyonumuzun değişmediğini söylemekten gurur duyuyoruz; ama Web değişti. Artık yüz milyonlarca insan çevrimiçi hayatlarında Firefox’a güveniyor ve arkadaşlarına, akrabalarına da aynısını yapmalarını öneriyor. Hâlâ insanları her şeyin üstünde, ilk sırada tutuyoruz ve Firefox severlerin desteğiyle Web’i açıklığa ve birlikte çalışabilirliğe doğru taşıyoruz.

İşimiz zor; ama son bir yıl içinde Firefox’u daha hızlı, daha güvenli, daha kolay kullanılabilir ve kişiselleştirmesi daha eğlenceli bir hâle getirdik. Ayrıca, Android için Firefox ile birlikte Firefox’un hızını ve gücünü milyonlarca akıllı telefon kullanıcısıyla da buluşturduk. Önümüzdeki yıl Firefox’u daha da ileri taşıyacağız.

Firefox sadece harika bir ürün değil, aynı zamanda Mozilla’nın değerlerinin ve vizyonunun bir ifadesi. Bu vizyon, Web için daha önce hiç bugün olduğu kadar önemli olmamıştı ve onun gerçekleştiğini görmek için yapmamız gereken çok şey var. Firefox’u tercih ederek Web’in ve dolayısıyla insanlığın geleceğinin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.

İyi ki doğdun Firefox!

“Firefox 8 yaşında!” yazısına 2 yorum yapılmış

Yorum yazın

  1. Ping from Firefox 8 yaşında! on

    […] Firefox’un 8. doğum günü olan bugün, misyonumuzun değişmediğini söylemekten gurur duyuyoruz; ama Web değişti. Artık yüz milyonlarca insan çevrimiçi hayatlarında Firefox’a güveniyor ve arkadaşlarına, akrabalarına da aynısını yapmalarını öneriyor. Hâlâ insanları her şeyin üstünde, ilk sırada tutuyoruz ve Firefox severlerin desteğiyle Web’i açıklığa ve birlikte çalışabilirliğe doğru taşıyoruz.İşimiz zor; ama son bir yıl içinde Firefox’u daha hızlı, daha güvenli, daha kolay kullanılabilir ve kişiselleştirmesi daha eğlenceli bir hâle getirdik. Ayrıca, Android için Firefox ile birlikte Firefox’un hızını ve gücünü milyonlarca akıllı telefon kullanıcısıyla da buluşturduk. Önümüzdeki yıl Firefox’u daha da ileri taşıyacağız. Firefox sadece harika bir ürün değil, aynı zamanda Mozilla’nın değerlerinin ve vizyonunun bir ifadesi. Bu vizyon, Web için daha önce hiç bugün olduğu kadar önemli olmamıştı ve onun gerçekleştiğini görmek için yapmamız gereken çok şey var. Firefox’u tercih ederek Web’in ve dolayısıyla insanlığın geleceğinin bir parçası olduğunuz için teşekkür ederiz.İyi ki doğdun Firefox!Kaynak:Mozilla Türkiye […]

    Yanıtla

  2. Ping from Mozilla’nın mali durumu iyi Wikipedia ise yeniden bağış topluyor « Merve Demir on

    […] hafta 8. yaşını kutlayan Firefox’un geliştiricisi Mozilla’nın operasyonel karlılığı 2010-2011 arasında […]

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir